Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – 02 kwietnia

święto obchodzone corocznie 2 kwietnia

z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Wizja i inicjatywy Jej Wysokości pomogły w realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie.
Obchody Dnia są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.
Z tej okazji powstała też ogólnoświatowa akcja społeczna: „ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”. Tak więc … 02 kwietnia bądźmy niebiescy i MY!
A ponieważ jest to w tym roku sobota –

w naszym przedszkolu będziemy NIEBIESCY w poniedziałek 04 kwietnia.