Dzień ze zdrowymi kanapkami – 26 luty 2016

„Jeżyki” i „Żabki” podjęły wielkie wyzwanie – „ROBIMY ZDROWE KANAPKI”. Zanim jednak przedszkolaki do tego przystąpiły - dowiedziały się jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk przystąpiły do pracy. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: liście sałaty, masło, pieczywo, warzywa. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty.

Kanapki wyglądały bardzo smakowicie, wszyscy jedli z wielkim apetytem. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.