Walentynki dla Chłopca i Dziewczynki – 15 lutego 2016

Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkim święto tych nieco starszych -  to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.

15 luty był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia „Jeżyki” i „Żabki” ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami
i balonami. Bawiły się fantastycznie, mówiąc sobie miłe słowa, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do wspólnych tańców.

Wspólnie spędzony w walentynkowym nastroju czas sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy.

Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Wszystkie przedszkolaki wykonały także walentynki dla swoich najbliższych, najukochańszych osób.

Pamiętajmy o tym, że kochamy i lubimy się przez cały rok, a nie tylko w tym szczególnym dniu.