Dogoterapia

Dogoterapia to najbardziej naturalny sposób “przemycenia” trudnych, czasem żmudnych ćwiczeń z dzieckiem jak na przykład chodzenie w stabilizatorze,nauka jedzenia, ćwiczenia sprawności manualnej. Staramy się, aby w czasie zajęć z ulubionym przez dzieci psem oddziaływać na ich zmysły: wzroku, słuchu, dotyku, węchu. Tworzymy warunki do relaksacji i wyciszenia emocji, wyzwalamy spontaniczności i aktywności dzieci w sferze ruchowej i werbalnej. Pragniemy, aby każde dziecko w naszym przedszkolu było szczęśliwe. Poprzez kontakt z psem Nasi wychowankowie doskonalą swoje umiejętności społeczne, kształtują wrażliwość, a gdy w zajęciach uczestniczy ich ulubiony pies, dłużej i chętniej ćwiczą, a wykonywanie zadań wywołuje wiele radości.