Dzień Bibliotekarza 8 maj 2017

W środę 10 maja wszystkie grupy przedszkolne, wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia nr 12 w Tychach, w ramach minionego Dnia Bibliotekarza.

Pani bibliotekarka wzięła nas do wypożyczalni książek dla dzieci i tam przeczytała nam bajkę pt. „Kicia Kocia w bibliotece”. Dzięki tej książeczce i opowieściom naszej Pani bibliotekarki dowiedzieliśmy się, jak można zapisać się do biblioteki, jak wypożyczać książki, co takiego można robić w tym miejscu oprócz czytania ( przedstawienia teatralne, konkursy plastyczne itp.). Zwiedziliśmy również czytelnię oraz wypożyczalnię książek dla dorosłych. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejną wizytę. Na pewno skorzystamy z tej propozycji i nie raz jeszcze odwiedzimy, to niezwykłe miejsce wypełnione po brzegi książkami.

Dziękujemy za cudowne przyjęcie i upominki dla naszych przedszkolaków!

Z okazji Dnia Bibliotekarza, tym którzy uczą nas miłości do   książek, życzymy dużo cierpliwości, zadowolenia i wiernych czytelników!