Dzień Strażaka 4 maj 2017

4 maja w dniu „swojego święta” przybył do nas strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, sekc. Krzysztof Walentynowicz.

Nasz gość w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, pozwolił im przymierzyć hełm strażacki. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat okoliczności, zdarzeń w razie których wystąpienia należy wezwać Straż Pożarną. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Na koniec nasz gość zrobił sobie z dziećmi pamiątkowe zdjęcie. Bardzo dziękujemy za odwiedziny!

Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

Dzieci oraz grono pedagogiczne TPP „Zaczarowany Ogród” w Tychach pragną złożyć z okazji Dnia Strażaka wszystkim strażakom najlepsze życzenia! Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!