Dzień Marchewki 5 kwiecień 2017

Wszystkie nasze działania w  tym dniu, były związane tematycznie z marchewką. Przedszkolaki były ubrane na zielono i pomarańczowo, Było naprawdę „marchewkowo”. Dzieci działały aktywnie, wykorzystując do zabawy i nauki to zdrowe warzywo.

Tego dnia, odwiedził nas Zajączek Kicuś i zaproponował różne zabawy, w których główną rolę odgrywała marchewka. Były to między innymi: zabawa ruchowa ze śpiewem „Na marchewki urodziny”, zabawa zręcznościowa „Marchewkowe pole”, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk oraz  marchewkowy quiz, który pokazał, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania go w życiu codziennym. Na koniec wybraliśmy „Króla i Królową Marchewki”, którymi zostali Mikołaj z grupy „Jeżyków” i Patrycja z grupy „Żabek”. Zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i zasiedliśmy do stołu, po to  by spróbować „marchewkowych” smakołyków, takich jak muffinki i świeży sok.

Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców. Przedszkolaki były zadowolone i wesołe biorąc udział w zabawach i konkursach. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie dzieci były zdrowe i uśmiechnięte!