Odpoczynek poobiedni

Odpoczynek w ciągu dnia jest znaczącą kwestią dla prawidłowego rozwoju dziecka. Gdy dziecko przychodzi na świat przesypia większość dnia. Z czasem ilość snu znacznie się zmniejsza, a dziecko dużą część dnia spędza na zabawach, co nie oznacza, że sen przestaje być ważny i jest niepotrzebny.

Nie wszystkie dzieci to lubią. Dlatego, aby je zachęcić – stwarzamy atmosferę relaksu, a nie wymuszonego odpoczynku.

W naszym przedszkolu dzieci odpoczywają na materacach, pod główkami mają swoje ulubione podusie, a w tle podczas odpoczynku słychać: muzykę relaksacyjną, kołysanki lub bajki czytane przez wychowawców. Leżakowanie to odpoczynek, relaks przy muzyce, wyciszenie i spokój. To bardzo ważne i potrzebne przedszkolakom. Aby wypoczynek był przyjemniejszy, dzieci mają przy sobie pluszowe przytulanki.