^Powrót na początek
  
Get Adobe Flash player

lic. Monika G.

Wykształcenie:

  • Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Mysłowicach Kierunek- pedagogika (resocjalizacja),
  • Kujawsko - Pomorska Wyższa Szkoła w Bydgoszczy - oddział w Tychach Kierunek – Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna z modułem M. Montessori,
  • Wydział Nauk Społeczno - Pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka Kierunek- terapia pedagogiczna z socjoterapią.

   Jestem szczęśliwą żoną oraz mamą trójki wspaniałych córek 11-letniej Mai, 7-letniej Marianny oraz półtorej rocznej Małgosi. Od najmłodszych lat moim marzeniem była praca z dziećmi, jako nastolatka byłam wolontariuszką w domu dziecka, 14 lat pracowałam jako opiekunka dziecięca w Publicznym Żłobku Miejskim w Tychach co myślę dało mi duże doświadczenie do dalszej pracy z dziećmi. Obecnie pracuję jako nauczyciel - wychowawca w naszym przedszkolu „Zaczarowany Ogród” w najmłodszej grupie Pszczółki.

   Moją pasją zawsze była pedagogika, uczestniczyłam w szkoleniach m.in. „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły” oraz w wielu szkoleniach z „Pozytywnej Dyscypliny”, bliska jest mi również pedagogika  Montessori, której elementy w miarę możliwości staram się wprowadzać w moją pracę dydaktyczną w naszej grupie. Maria Montessori uważała, iż głównym zadaniem pedagogiki  jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci, umożliwianie im wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego. Cytując  Marię  Montessori „Pomóż mi zrobić to samemu” ja jako nauczyciel staram się podążać  jej drogą i jak to tylko możliwe wspierać dziecko i towarzyszyć mu w rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły.

Copyright © 2013. ZACZAROWANY OGRÓD Rights Reserved.